Cornell Dubilier Electronics 184333K100RAB-F
184333K100RAB-F picture photo
Mfg. Part Number
184333K100RAB-F
Brief Description
CAP FILM 0.033UF 10% 100VDC RAD
Datasheet Download
184333K100RAB-F.pdf
Availability of 184333K100RAB-F
QUANTITY
184333K100RAB-F Order Process
Ship out your order
Specifications of 184333K100RAB-F
Internal Part NumberEIS-184333K100RAB-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,800
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.033µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC63V
Voltage Rating - DC100V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.413" L x 0.138" W (10.50mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max)0.276" (7.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)184333K100RAB-F
Related Links184333K, 184333K100RAB-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
184333K100RAB-F Details Description
Related parts for 184333K100RAB-F
BOARD DEMO DSPICDEM 2 datasheet.pdf
SENSOR PRESS SWITCH 22" H2O CYL datasheet.pdf
CONN CIC RCPT 19POS 2.54MM datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9, 9 Position Board Edge, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES 24.9K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
ANT WHIP MC 5/8 450-470MHZ datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
QKE HDR datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ10B M32 datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 51 TYPE datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 630V NP0 1206 datasheet.pdf