Cornell Dubilier Electronics 184682J630RBA-F
184682J630RBA-F picture photo
Mfg. Part Number
184682J630RBA-F
Brief Description
CAP FILM 6800PF 5% 630VDC RADIAL
Datasheet Download
184682J630RBA-F.pdf
Availability of 184682J630RBA-F
QUANTITY
184682J630RBA-F Order Process
Ship out your order
Specifications of 184682J630RBA-F
Internal Part NumberEIS-184682J630RBA-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6800pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC220V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.413" L x 0.157" W (10.50mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.354" (9.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)184682J630RBA-F
Related Links184682J, 184682J630RBA-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
184682J630RBA-F Details Description
Related parts for 184682J630RBA-F
CONN HEADER 56POS DUAL 2MM SMD datasheet.pdf
SW DIP SLIDE SPST 12POS UNSEALD datasheet.pdf
CONN HEADER 35POS .100" STACKER datasheet.pdf
29MM HS ASSY ULTEM C datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
OSC XO 40.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 10POS GOLD datasheet.pdf