Cornell Dubilier Electronics 185332K100RAB-F
185332K100RAB-F picture photo
Mfg. Part Number
185332K100RAB-F
Brief Description
CAP FILM 3300PF 10% 100VDC RAD
Datasheet Download
185332K100RAB-F.pdf
Availability of 185332K100RAB-F
QUANTITY
185332K100RAB-F Order Process
Ship out your order
Specifications of 185332K100RAB-F
Internal Part NumberEIS-185332K100RAB-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC63V
Voltage Rating - DC100V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.283" L x 0.098" W (7.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.256" (6.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)185332K100RAB-F
Related Links185332K, 185332K100RAB-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
185332K100RAB-F Details Description
Related parts for 185332K100RAB-F
DIODE GEN PURP 35V 100MA DO35 datasheet.pdf
IC REG LDO 8V 0.15A 8SOIC datasheet.pdf
4 ROW VERTICAL HEADER SOLDER datasheet.pdf
CAP CER 10PF 25V NP0 0508 datasheet.pdf
POT JOYSTICK 150K OHM W/SWITCH datasheet.pdf
CAP CER 7.9PF 50V S2H 0603 datasheet.pdf
ANTENNA datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
MX150 RA HDR 2X10 ST BLK KEY A datasheet.pdf
SHIELD FINGER 3014 ANTI OVER STR datasheet.pdf
HEAT SHRINK datasheet.pdf
CAP FILM 0.082UF 5% 1000VDC AXIA datasheet.pdf