Cornell Dubilier Electronics 185822J100RAA-F
185822J100RAA-F picture photo
Mfg. Part Number
185822J100RAA-F
Brief Description
CAP FILM 8200PF 5% 100VDC RADIAL
Datasheet Download
185822J100RAA-F.pdf
Availability of 185822J100RAA-F
QUANTITY
185822J100RAA-F Order Process
Ship out your order
Specifications of 185822J100RAA-F
Internal Part NumberEIS-185822J100RAA-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8200pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC63V
Voltage Rating - DC100V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.283" L x 0.098" W (7.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.256" (6.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)185822J100RAA-F
Related Links185822J, 185822J100RAA-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
185822J100RAA-F Details Description
Related parts for 185822J100RAA-F
CAP ALUM 8200UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
IC RADIO SIGNAL PROC 44-QFP datasheet.pdf
CONN PLUG 17POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
RES 13.2K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 39.2 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 7A 250VAC 48VDC datasheet.pdf
TRIAC 600V 12A datasheet.pdf