3M 19.05MM-28.45MM-25-5590H-05
19.05MM-28.45MM-25-5590H-05 picture photo
Mfg. Part Number
19.05MM-28.45MM-25-5590H-05
Brief Description
19.05MM X 28.45MM 1=25/PK
Datasheet Download
19.05MM-28.45MM-25-5590H-05.pdf
Availability of 19.05MM-28.45MM-25-5590H-05
QUANTITY
19.05MM-28.45MM-25-5590H-05 Order Process
Ship out your order
Specifications of 19.05MM-28.45MM-25-5590H-05
Internal Part NumberEIS-19.05MM-28.45MM-25-5590H-05
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermally Conductive Interface Materials
FamilyThermal - Pads, Sheets
Series5590H
UsageSheet
ShapeRectangle
Outline28.45mm x 19.05mm
Thickness0.019" (0.500mm)
MaterialAcrylic Elastomer
AdhesiveTacky - Both Sides
Backing, Carrier-
ColorGray
Thermal Resistivity0.46°C/W
Thermal Conductivity3.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)19.05MM-28.45MM-25-5590H-05
Related Links19.05MM-28.45, 19.05MM-28.45MM-25-5590H-05 Datasheet, 3M Distributor
19.05MM-28.45MM-25-5590H-05 Details Description
Related parts for 19.05MM-28.45MM-25-5590H-05
RES 5 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
MARKER SNAP-ON 1 1.4-1.8MM WHITE datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 5% 1W MELF datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 6.6A 19 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 350MW SOT23-3 datasheet.pdf
CRYSTAL 32.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf