NorComp 191-037-123R001
191-037-123R001 picture photo
Mfg. Part Number
191-037-123R001
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Press-Fit
Datasheet Download
191-037-123R001.pdf
Availability of 191-037-123R001
QUANTITY
191-037-123R001 Order Process
Ship out your order
Specifications of 191-037-123R001
Internal Part NumberEIS-191-037-123R001
Product Training ModulesD-Sub Connectors
3D Model191-037-123.pdf191-037-123Rxx1.stp191-037-123Rxx1.igs
Connector StyleD-Sub
Connector TypePlug, Male Pins
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationPress-Fit
FeaturesGrounding Indents, Shielded
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Voltage Rating-
Current Rating5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)191-037-123R001
Related Links191-037, 191-037-123R001 Datasheet, NorComp Distributor
191-037-123R001 Details Description
Related parts for 191-037-123R001
RES NETWORK 2 RES MULT OHM 0805 datasheet.pdf
IC UNIV BUS TXRX 18BIT 56SSOP datasheet.pdf
RES 0.27 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS VERT 5MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RT ANGLE 1/4 PLUG . datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
SPARE PART PACKAGE 3 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 3A datasheet.pdf