Switchcraft Inc. 1910P144
1910P144 picture photo
Mfg. Part Number
1910P144
Manufacturer
Product Category
Circular Cable Assemblies
Brief Description
CABLE SGL-END STR MALE 10POS 12'
Datasheet Download
1910P144.pdf
Availability of 1910P144
QUANTITY
1910P144 Order Process
Ship out your order
Specifications of 1910P144
Internal Part NumberEIS-1910P144
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Cable Assemblies
FamilyCircular Cable Assemblies
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1910P144
Related Links1910, 1910P144 Datasheet, Switchcraft Inc. Distributor
1910P144 Details Description
Related parts for 1910P144
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 500MA 24V datasheet.pdf
CONV DC/DC 20W 9-36VIN 24VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CAP CER 150PF 400VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf
CAP TANTALUM 100UF 16V 2917 datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 372MA 1.44 OHM datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 26POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
OSC XO 27.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf