Harting 19300240251ML
19300240251ML picture photo
Mfg. Part Number
19300240251ML
Manufacturer
Product Category
Heavy Duty Connectors - Housings, Hoods, Bases
Brief Description
CONN BASE SIDE ENTRY SZ24B M25
Datasheet Download
19300240251ML.pdf
Availability of 19300240251ML
QUANTITY
19300240251ML Order Process
Ship out your order
Specifications of 19300240251ML
Internal Part NumberEIS-19300240251ML
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyHeavy Duty Connectors - Housings, Hoods, Bases
SeriesHan® B
PackagingBulk
Connector TypeBase - Box Mount
StyleSide Entry
Size24B
Lock LocationLocking Clip (1) on Base Bottom
Thread SizeM25
Size / Dimension5.669" L x 2.244" W x 3.181" H (144.00mm x 57.00mm x 80.80mm)
Housing Color-
Features-
Ingress Protection-
Housing Material-
Housing Finish-
Operating Temperature-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)19300240251ML
Related Links193002, 19300240251ML Datasheet, Harting Distributor
19300240251ML Details Description
Related parts for 19300240251ML
FIXED IND 15UH 2.11A 63.7 MOHM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 30A PLUS220-SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 66POS STRGHT PINS datasheet.pdf
FUSE RENEWABLE CLASS H 10A 250V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 500 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 130K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf