Honeywell Sensing and Productivity Solutions 194-104QBR-G01
194-104QBR-G01 picture photo
Mfg. Part Number
194-104QBR-G01
Manufacturer
Product Category
Thermistors - NTC
Brief Description
THERMISTOR NTC 100K OHM BEAD
Datasheet Download
194-104QBR-G01.pdf
Availability of 194-104QBR-G01
QUANTITY
194-104QBR-G01 Order Process
Ship out your order
Specifications of 194-104QBR-G01
Internal Part NumberEIS-194-104QBR-G01
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Sensors, Transducers
FamilyThermistors - NTC
Series194
PackagingBulk
Resistance in Ohms @ 25°C100k
Resistance Tolerance-
B Value Tolerance-
B0/50-
B25/50-
B25/75-
B25/854261K
Operating Temperature-60°C ~ 150°C
Power - Max-
Length - Lead Wire1.50" (38.00mm)
Mounting TypeFree Hanging
Package / CaseBead
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)194-104QBR-G01
194-104QBR-G01 Details Description
Related parts for 194-104QBR-G01
IC ADC 8BIT 4CH 1MSPS 16-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 63.4K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
DIODE MODULE 2KV 1200A DO200AA datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 800MA 32VDC 0603 datasheet.pdf
DATA MEMORY EXP BOARD 64K datasheet.pdf
RES 3.48K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 576 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET 6N-CH 60V 5A 15-SIP datasheet.pdf
LT D SOLDERING TIP 4.6MM CHISEL datasheet.pdf
Connector Header 10 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf