Vishay/Sprague 195D106X9025Y2T
195D106X9025Y2T picture photo
Mfg. Part Number
195D106X9025Y2T
Brief Description
CAP TANT 10UF 25V 10% 2910
Datasheet Download
195D106X9025Y2T.pdf
Availability of 195D106X9025Y2T
QUANTITY
195D106X9025Y2T Order Process
Ship out your order
Specifications of 195D106X9025Y2T
Internal Part NumberEIS-195D106X9025Y2T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2910 (7227 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeY
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)195D106X9025Y2T
Related Links195D106, 195D106X9025Y2T Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
195D106X9025Y2T Details Description
Related parts for 195D106X9025Y2T
CONN EDGECARD 190PS R/A .050 DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 50MA SNT6A datasheet.pdf
FAN AXIAL 119.5X38.5MM 230VAC datasheet.pdf
CAP CER 0.016UF 50V 10% BP 1825 datasheet.pdf
CAP CER 56PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 1.5 OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
FPA/C DO 1771-OD16 2W 1.5M datasheet.pdf
METRAL HDR 5RX1M datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB datasheet.pdf
MICRO 37C S 6" YEL JACKP NI datasheet.pdf