Vishay/Sprague 195D155X9010S2T
195D155X9010S2T picture photo
Mfg. Part Number
195D155X9010S2T
Brief Description
CAP TANT 1.5UF 10V 10% 1507
Datasheet Download
195D155X9010S2T.pdf
Availability of 195D155X9010S2T
QUANTITY
195D155X9010S2T Order Process
Ship out your order
Specifications of 195D155X9010S2T
Internal Part NumberEIS-195D155X9010S2T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.5µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1507 (3718 Metric)
Size / Dimension0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Height - Seated (Max)0.056" (1.42mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeS
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)195D155X9010S2T
Related Links195D155, 195D155X9010S2T Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
195D155X9010S2T Details Description
Related parts for 195D155X9010S2T
CIR BRKR THRM 30A 277VAC 28VDC datasheet.pdf
RES MO 1W 0.33 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 210K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC OFF-LINE SWITCH PWM 8DIP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
C/A, CXP MPO - 3 QSFP MPO, 24F, datasheet.pdf