Vishay/Sprague 195D226X5020Z2T
195D226X5020Z2T picture photo
Mfg. Part Number
195D226X5020Z2T
Brief Description
CAP TANT 22UF 20V 5% 2910
Datasheet Download
195D226X5020Z2T.pdf
Availability of 195D226X5020Z2T
QUANTITY
195D226X5020Z2T Order Process
Ship out your order
Specifications of 195D226X5020Z2T
Internal Part NumberEIS-195D226X5020Z2T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2910 (7227 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max)0.061" (1.55mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeX
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)195D226X5020Z2T
Related Links195D226, 195D226X5020Z2T Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
195D226X5020Z2T Details Description
Related parts for 195D226X5020Z2T
IC OPAMP GP 140KHZ RRO SOT23-6 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 50V X7R 2220 datasheet.pdf
IC HSIC USB / FLASH CTRLR 48QFN datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 20PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 100MA 5.7 OHM SMD datasheet.pdf