Murata Electronics North America 1960MHZ/SAFC1960ML1C6T-TC00/6PAD
1960MHZ/SAFC1960ML1C6T-TC00/6PAD picture photo
Mfg. Part Number
1960MHZ/SAFC1960ML1C6T-TC00/6PAD
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
1960MHZ/SAFC1960ML1C6T-TC00/6PAD.pdf
Availability of 1960MHZ/SAFC1960ML1C6T-TC00/6PAD
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
1960MHZ/SAFC1960ML1C6T-TC00/6PAD Order Process
Ship out your order
Specifications of 1960MHZ/SAFC1960ML1C6T-TC00/6PAD
Internal Part NumberEIS-1960MHZ/SAFC1960ML1C6T-TC00/6PAD
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship 1960MHZ/SAFC1960ML1C6T-TC00/6PAD today.
Series1960MHZ/SAFC1960ML1
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case Type3 3MM
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-1960MHZ/SAFC1960ML1C6T-TC00/6PAD
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related Links1960MHZ/SAFC1960, 1960MHZ/SAFC1960ML1C6T-TC00/6PAD Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
1960MHZ/SAFC1960ML1C6T-TC00/6PAD Details Description
Related parts for 1960MHZ/SAFC1960ML1C6T-TC00/6PAD
ICL 22 OHM 15% 1A 7MM datasheet.pdf
RES 24.3K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 8KB FLASH 28TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
RES SMD 2.7M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf