Vishay/Sprague 199D104X9035A1V1E3
199D104X9035A1V1E3 picture photo
Mfg. Part Number
199D104X9035A1V1E3
Brief Description
CAP TANT 0.1UF 35V 10% RADIAL
Datasheet Download
199D104X9035A1V1E3.pdf
Availability of 199D104X9035A1V1E3
QUANTITY
199D104X9035A1V1E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 199D104X9035A1V1E3
Internal Part NumberEIS-199D104X9035A1V1E3
PackagingBulk
Capacitance0.1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.173" Dia (4.40mm)
Height - Seated (Max)0.280" (7.11mm)
Lead Spacing0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)199D104X9035A1V1E3
Related Links199D104X9, 199D104X9035A1V1E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
199D104X9035A1V1E3 Details Description
Related parts for 199D104X9035A1V1E3
CONTACT SKT 24-28AWG CRIMP GOLD datasheet.pdf
IC DRIVER MOSFET 6A LS 8-MSOP datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 20% 760VDC RAD datasheet.pdf
TOGGLE SERIES HARDWARE PACKET datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 50ppm 8pF 100 Ohm -40°C - 150°C AEC-Q200 Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 1.9M OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
LENS ARRAY ROUND 3 POS 21.8MM D datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf