Vishay/Sprague 199D104X9050A1V1E3
199D104X9050A1V1E3 picture photo
Mfg. Part Number
199D104X9050A1V1E3
Brief Description
CAP TANT 0.1UF 50V 10% RADIAL
Datasheet Download
199D104X9050A1V1E3.pdf
Availability of 199D104X9050A1V1E3
QUANTITY
199D104X9050A1V1E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 199D104X9050A1V1E3
Internal Part NumberEIS-199D104X9050A1V1E3
PackagingBulk
Capacitance0.1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.173" Dia (4.40mm)
Height - Seated (Max)0.280" (7.11mm)
Lead Spacing0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)199D104X9050A1V1E3
Related Links199D104X9, 199D104X9050A1V1E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
199D104X9050A1V1E3 Details Description
Related parts for 199D104X9050A1V1E3
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC UP SUPERVISOR QUAD 12-TQFN datasheet.pdf
IC MPU Q OR IQ 800MHZ 689TEPBGA datasheet.pdf
IC ADC 16BIT PAR/SRL 2.5M 48-QFN datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
RES SMD 196K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf