Vishay/Sprague 199D105X5025A6V1E3
199D105X5025A6V1E3 picture photo
Mfg. Part Number
199D105X5025A6V1E3
Brief Description
CAP TANT 1UF 25V 5% RADIAL
Datasheet Download
199D105X5025A6V1E3.pdf
Availability of 199D105X5025A6V1E3
QUANTITY
199D105X5025A6V1E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 199D105X5025A6V1E3
Internal Part NumberEIS-199D105X5025A6V1E3
PackagingBulk
Capacitance1.0µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.173" Dia (4.40mm)
Height - Seated (Max)0.378" (9.61mm)
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)199D105X5025A6V1E3
Related Links199D105X5, 199D105X5025A6V1E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
199D105X5025A6V1E3 Details Description
Related parts for 199D105X5025A6V1E3
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 28-EDIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 R/A DIP datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
RES SMD 300K OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
MICROPHONE datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 2W SMBG datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 150V 2A AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf