Vishay/Sprague 199D105X9020AXB1E3
199D105X9020AXB1E3 picture photo
Mfg. Part Number
199D105X9020AXB1E3
Brief Description
CAP TANT 1UF 20V 10% RADIAL
Datasheet Download
199D105X9020AXB1E3.pdf
Availability of 199D105X9020AXB1E3
QUANTITY
199D105X9020AXB1E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 199D105X9020AXB1E3
Internal Part NumberEIS-199D105X9020AXB1E3
SeriesTANTALEX® 199D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.0µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.173" Dia (4.40mm)
Height - Seated (Max)0.340" (8.64mm)
Lead Spacing0.100" (2.54mm)
Manufacturer Size CodeA
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)199D105X9020AXB1E3
Related Links199D105X9, 199D105X9020AXB1E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
199D105X9020AXB1E3 Details Description
Related parts for 199D105X9020AXB1E3
CONN HOUSING 6POS .156 TIN datasheet.pdf
TRANS NPN 60V 2A U-G2 datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 100 OHM 2512 datasheet.pdf
IC SDRAM 128MBIT 166MHZ 90FBGA datasheet.pdf
FILTER 1PHASE GEN IEC 1A W/CHOKE datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 21POS VERT 5MM datasheet.pdf
CER RESONATOR datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 1A 115V datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf