Vishay/Sprague 199D105X9035A6V1E3
199D105X9035A6V1E3 picture photo
Mfg. Part Number
199D105X9035A6V1E3
Brief Description
CAP TANT 1UF 35V 10% RADIAL
Datasheet Download
199D105X9035A6V1E3.pdf
Availability of 199D105X9035A6V1E3
QUANTITY
199D105X9035A6V1E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 199D105X9035A6V1E3
Internal Part NumberEIS-199D105X9035A6V1E3
SeriesTANTALEX® 199D
PackagingBulk
Capacitance1.0µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.173" Dia (4.40mm)
Height - Seated (Max)0.378" (9.61mm)
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
Manufacturer Size CodeA
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)199D105X9035A6V1E3
Related Links199D105X9, 199D105X9035A6V1E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
199D105X9035A6V1E3 Details Description
Related parts for 199D105X9035A6V1E3
RELAY TELECOM DPDT 2A 3V datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB OTP 44MQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
BACKSHELL GENDER CHANGE 9-25POS datasheet.pdf
CONN RCPT ACH W-B 2POS 1.2MM datasheet.pdf
RES SMD 67.3KOHM 0.01% 0.4W 1206 datasheet.pdf
RES 0.025 OHM 1W 5% RADIAL datasheet.pdf
RES 1.74K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156" datasheet.pdf
INSERT RJ45 JACK TO IDC CONN datasheet.pdf
5MM CABLE ASSY datasheet.pdf