Vishay/Sprague 199D105X9050B6V1E3
199D105X9050B6V1E3 picture photo
Mfg. Part Number
199D105X9050B6V1E3
Brief Description
CAP TANT 1UF 50V 10% RADIAL
Datasheet Download
199D105X9050B6V1E3.pdf
Availability of 199D105X9050B6V1E3
QUANTITY
199D105X9050B6V1E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 199D105X9050B6V1E3
Internal Part NumberEIS-199D105X9050B6V1E3
SeriesTANTALEX® 199D
PackagingBulk
Capacitance1.0µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)0.398" (10.12mm)
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
Manufacturer Size CodeB
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)199D105X9050B6V1E3
Related Links199D105X9, 199D105X9050B6V1E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
199D105X9050B6V1E3 Details Description
Related parts for 199D105X9050B6V1E3
RES SMD 196 OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC DAC 12BIT 125MSPS 28-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
RES 3.74K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONSOLE SYSTEM TERMINAL EXT RING datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156" datasheet.pdf
CABLE CLIP ADH .62" datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS INLINE PIN datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 5.6K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf