Vishay/Sprague 199D105X9050B7V1E3
199D105X9050B7V1E3 picture photo
Mfg. Part Number
199D105X9050B7V1E3
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 1UF 50V 10% RADIAL
Datasheet Download
199D105X9050B7V1E3.pdf
Availability of 199D105X9050B7V1E3
QUANTITY
199D105X9050B7V1E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 199D105X9050B7V1E3
Internal Part NumberEIS-199D105X9050B7V1E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTANTALEX® 199D
PackagingBulk
Capacitance1.0µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)0.398" (10.12mm)
Lead Spacing0.250" (6.35mm)
Manufacturer Size CodeB
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)199D105X9050B7V1E3
Related Links199D105X9, 199D105X9050B7V1E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
199D105X9050B7V1E3 Details Description
Related parts for 199D105X9050B7V1E3
IC REDRIVER I2C HOTSWAP 1CH 8SO datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS BOX MT PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS W/PIN INLINE R/A datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 5.49 OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 42V datasheet.pdf
CAP TANT 1.0UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf