Vishay/Sprague 199D106X0025C6B1E3
199D106X0025C6B1E3 picture photo
Mfg. Part Number
199D106X0025C6B1E3
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 10UF 25V 20% RADIAL
Datasheet Download
199D106X0025C6B1E3.pdf
Availability of 199D106X0025C6B1E3
QUANTITY
199D106X0025C6B1E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 199D106X0025C6B1E3
Internal Part NumberEIS-199D106X0025C6B1E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTANTALEX® 199D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.217" Dia (5.50mm)
Height - Seated (Max)0.458" (11.64mm)
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
Manufacturer Size CodeC
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)199D106X0025C6B1E3
Related Links199D106X0, 199D106X0025C6B1E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
199D106X0025C6B1E3 Details Description
Related parts for 199D106X0025C6B1E3
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 52LQFP datasheet.pdf
IC CPLD 512MC 7.1NS 256BGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 8POS datasheet.pdf
PAC-M340-HE20-V1 CBL ASSY datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 5W T18 datasheet.pdf
RES SMD 2.4K OHM 0.1% 1/20W 0505 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB datasheet.pdf
SWITCH LIMIT SPDT 0.1A 125V datasheet.pdf
RES 51.1 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf