Vishay/Sprague 199D106X0025C6V1E3
199D106X0025C6V1E3 picture photo
Mfg. Part Number
199D106X0025C6V1E3
Brief Description
CAP TANT 10UF 25V 20% RADIAL
Datasheet Download
199D106X0025C6V1E3.pdf
Availability of 199D106X0025C6V1E3
QUANTITY
199D106X0025C6V1E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 199D106X0025C6V1E3
Internal Part NumberEIS-199D106X0025C6V1E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package500
SeriesTANTALEX® 199D
PackagingBulk
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.217" Dia (5.50mm)
Height - Seated (Max)0.458" (11.64mm)
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
Manufacturer Size CodeC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)199D106X0025C6V1E3
Related Links199D106X0, 199D106X0025C6V1E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
199D106X0025C6V1E3 Details Description
Related parts for 199D106X0025C6V1E3
JUMPER-H1503TR/A2015V/H1501TR 3" datasheet.pdf
LED MATRIX CC 5X7 2.0" 565NM GRN datasheet.pdf
MUX/DEMUX 16-32BIT SYNC 56SSOP datasheet.pdf
RES 777 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
SOFTWARE AND IR CABLE ADAPTER datasheet.pdf
RES 10.5K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 243 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf