Vishay/Sprague 199D106X0035D6V1E3
199D106X0035D6V1E3 picture photo
Mfg. Part Number
199D106X0035D6V1E3
Brief Description
CAP TANT 10UF 35V 20% RADIAL
Datasheet Download
199D106X0035D6V1E3.pdf
Availability of 199D106X0035D6V1E3
QUANTITY
199D106X0035D6V1E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 199D106X0035D6V1E3
Internal Part NumberEIS-199D106X0035D6V1E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package500
SeriesTANTALEX® 199D
PackagingBulk
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max)0.498" (12.66mm)
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
Manufacturer Size CodeD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)199D106X0035D6V1E3
Related Links199D106X0, 199D106X0035D6V1E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
199D106X0035D6V1E3 Details Description
Related parts for 199D106X0035D6V1E3
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONN PLUG 2 POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 20V 20% 1507 datasheet.pdf
SPADE KRIMPTITE TAPED datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 6V AXIAL datasheet.pdf
RES 120 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
GASKET FABRIC/FOAM 6.35MM SQUARE datasheet.pdf
VINYL INSL BRZED SEAM RING TONGU datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf