Vishay/Sprague 199D106X9020C2A1E3
199D106X9020C2A1E3 picture photo
Mfg. Part Number
199D106X9020C2A1E3
Brief Description
CAP TANT 10UF 20V 10% RADIAL
Datasheet Download
199D106X9020C2A1E3.pdf
Availability of 199D106X9020C2A1E3
QUANTITY
199D106X9020C2A1E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 199D106X9020C2A1E3
Internal Part NumberEIS-199D106X9020C2A1E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package1,500
SeriesTANTALEX® 199D
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.217" Dia (5.50mm)
Height - Seated (Max)0.360" (9.14mm)
Lead Spacing0.100" (2.54mm)
Manufacturer Size CodeC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)199D106X9020C2A1E3
Related Links199D106X9, 199D106X9020C2A1E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
199D106X9020C2A1E3 Details Description
Related parts for 199D106X9020C2A1E3
IC TXRX RS-232 5V ESD 28-SSOP datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 7/16-20UNF 1-5V datasheet.pdf
IC CURRENT REGULATOR DPAK datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 2.294A 380 MOHM datasheet.pdf
RES 165 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
PWRBLADE VERT REC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
CRIMPTOOL LARGE INFINITE ADJ datasheet.pdf
CAP ALUM 15UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf