Vishay/Sprague 199D106X9025C6B1E3
199D106X9025C6B1E3 picture photo
Mfg. Part Number
199D106X9025C6B1E3
Brief Description
CAP TANT 10UF 25V 10% RADIAL
Datasheet Download
199D106X9025C6B1E3.pdf
Availability of 199D106X9025C6B1E3
QUANTITY
199D106X9025C6B1E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 199D106X9025C6B1E3
Internal Part NumberEIS-199D106X9025C6B1E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package1,000
SeriesTANTALEX® 199D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.217" Dia (5.50mm)
Height - Seated (Max)0.458" (11.64mm)
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
Manufacturer Size CodeC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)199D106X9025C6B1E3
Related Links199D106X9, 199D106X9025C6B1E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
199D106X9025C6B1E3 Details Description
Related parts for 199D106X9025C6B1E3
CONN HEADER 2POS 2.5MM R/A GOLD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH TSSOP-38-1 datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT 70NS 48TSOP datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV PUSH PULL 5SO datasheet.pdf
CONN F PLUG R/A PCB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 11 OHM 1% 10W datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 2KB FLASH 8SOIC datasheet.pdf
CONN HDR 12POS 1.27MM SMD datasheet.pdf