Vishay/Sprague 199D107X9010E6B1E3
199D107X9010E6B1E3 picture photo
Mfg. Part Number
199D107X9010E6B1E3
Brief Description
CAP TANT 100UF 10V 10% RADIAL
Datasheet Download
199D107X9010E6B1E3.pdf
Availability of 199D107X9010E6B1E3
QUANTITY
199D107X9010E6B1E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 199D107X9010E6B1E3
Internal Part NumberEIS-199D107X9010E6B1E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package500
SeriesTANTALEX® 199D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.339" Dia (8.60mm)
Height - Seated (Max)0.591" (15.00mm)
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
Manufacturer Size CodeE
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)199D107X9010E6B1E3
Related Links199D107X9, 199D107X9010E6B1E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
199D107X9010E6B1E3 Details Description
Related parts for 199D107X9010E6B1E3
POLYSWITCH RXE SERIES 2.50A HOLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IC DAC 12BIT 200MSPS DUAL 48TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TRANS NPN 60V 1A SOT-223 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
RES 0.75 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
FUSE MEGA 32V UL RATED 100A datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156" datasheet.pdf