Vishay/Sprague 199D125X9025A1V1E3
199D125X9025A1V1E3 picture photo
Mfg. Part Number
199D125X9025A1V1E3
Brief Description
CAP TANT 1.2UF 25V 10% RADIAL
Datasheet Download
199D125X9025A1V1E3.pdf
Availability of 199D125X9025A1V1E3
QUANTITY
199D125X9025A1V1E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 199D125X9025A1V1E3
Internal Part NumberEIS-199D125X9025A1V1E3
SeriesTANTALEX® 199D
PackagingBulk
Capacitance1.2µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.173" Dia (4.40mm)
Height - Seated (Max)0.280" (7.11mm)
Lead Spacing0.100" (2.54mm)
Manufacturer Size CodeA
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)199D125X9025A1V1E3
Related Links199D125X9, 199D125X9025A1V1E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
199D125X9025A1V1E3 Details Description
Related parts for 199D125X9025A1V1E3
BOX ALUM BLUE 2.25"L X 1.38"W datasheet.pdf
IC ADC 20BIT LC2MOS MONO 20DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125 SQ WW datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-5 datasheet.pdf
IC REG DL BCK/LINEAR 16-QSOP datasheet.pdf
070 MLC W-W CAP HSG 20P datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 18SOIC datasheet.pdf
TOWER SYSTEM MODULE PXN20 datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 10% 305VAC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.87KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 2PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 155.52MHZ 6-CLCC datasheet.pdf