Vishay/Sprague 199D125X9025A2V1E3
199D125X9025A2V1E3 picture photo
Mfg. Part Number
199D125X9025A2V1E3
Brief Description
CAP TANT 1.2UF 25V 10% RADIAL
Datasheet Download
199D125X9025A2V1E3.pdf
Availability of 199D125X9025A2V1E3
QUANTITY
199D125X9025A2V1E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 199D125X9025A2V1E3
Internal Part NumberEIS-199D125X9025A2V1E3
SeriesTANTALEX® 199D
PackagingBulk
Capacitance1.2µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.173" Dia (4.40mm)
Height - Seated (Max)0.280" (7.11mm)
Lead Spacing0.100" (2.54mm)
Manufacturer Size CodeA
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)199D125X9025A2V1E3
Related Links199D125X9, 199D125X9025A2V1E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
199D125X9025A2V1E3 Details Description
Related parts for 199D125X9025A2V1E3
SIDACTOR 140V SURGE SUP SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 33NH 300MA 650 MOHM datasheet.pdf
SENS PROX M18 10MM AC2W-NO datasheet.pdf
OSC OCXO 10.000MHZ SINE WAVE PC datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 50V U2J 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
RES 820K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG INSERT 7POS SKT datasheet.pdf