Vishay/Sprague 199D154X9035A1V1E3
199D154X9035A1V1E3 picture photo
Mfg. Part Number
199D154X9035A1V1E3
Brief Description
CAP TANT 0.15UF 35V 10% RADIAL
Datasheet Download
199D154X9035A1V1E3.pdf
Availability of 199D154X9035A1V1E3
QUANTITY
199D154X9035A1V1E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 199D154X9035A1V1E3
Internal Part NumberEIS-199D154X9035A1V1E3
SeriesTANTALEX® 199D
PackagingBulk
Capacitance0.15µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.173" Dia (4.40mm)
Height - Seated (Max)0.280" (7.11mm)
Lead Spacing0.100" (2.54mm)
Manufacturer Size CodeA
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)199D154X9035A1V1E3
Related Links199D154X9, 199D154X9035A1V1E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
199D154X9035A1V1E3 Details Description
Related parts for 199D154X9035A1V1E3
IC ADC 10BIT 500KHZ SHTDWN 8MSOP datasheet.pdf
MOTOR BRUSH DC GEAR VAR 8W 12V datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 1.7A 56 MOHM TH datasheet.pdf
VERT GANGED RF 6 POS LONG TAILS datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 384KB FLASH 128LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
RES SMD 33.2 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CABLE TY 200X4.8 NAT datasheet.pdf
CAP FILM 0.43UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf