Vishay/Sprague 199D156X0020D2B1E3
199D156X0020D2B1E3 picture photo
Mfg. Part Number
199D156X0020D2B1E3
Brief Description
CAP TANT 15UF 20V 20% RADIAL
Datasheet Download
199D156X0020D2B1E3.pdf
Availability of 199D156X0020D2B1E3
QUANTITY
199D156X0020D2B1E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 199D156X0020D2B1E3
Internal Part NumberEIS-199D156X0020D2B1E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package1,000
SeriesTANTALEX® 199D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max)0.400" (10.16mm)
Lead Spacing0.100" (2.54mm)
Manufacturer Size CodeD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)199D156X0020D2B1E3
Related Links199D156X0, 199D156X0020D2B1E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
199D156X0020D2B1E3 Details Description
Related parts for 199D156X0020D2B1E3
RES ARRAY 4 RES 82K OHM 2012 datasheet.pdf
ADAPTER 8-SOIC TO 8-DIP datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 3% 800VDC RAD datasheet.pdf
ASSEMBLY 8 POSITION 8 CONTACT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC GATE NAND 2CH 2-INP SM8 datasheet.pdf
ADC 14BIT SGL 80MSPS 40HVQFN datasheet.pdf
CAP CER 0.27UF 500V X7R RADIAL datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 20ppm 18pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 5% 1.5W 1218 datasheet.pdf