Vishay/Sprague 199D156X0035E6V1E3
199D156X0035E6V1E3 picture photo
Mfg. Part Number
199D156X0035E6V1E3
Brief Description
CAP TANT 15UF 35V 20% RADIAL
Datasheet Download
199D156X0035E6V1E3.pdf
Availability of 199D156X0035E6V1E3
QUANTITY
199D156X0035E6V1E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 199D156X0035E6V1E3
Internal Part NumberEIS-199D156X0035E6V1E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package100
SeriesTANTALEX® 199D
PackagingBulk
Capacitance15µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.339" Dia (8.60mm)
Height - Seated (Max)0.591" (15.00mm)
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
Manufacturer Size CodeE
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)199D156X0035E6V1E3
Related Links199D156X0, 199D156X0035E6V1E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
199D156X0035E6V1E3 Details Description
Related parts for 199D156X0035E6V1E3
CONN HEADER 2POS R/A W/NAIL SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
IC FPGA 177 I/O 256FBGA datasheet.pdf
RES 19.6 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS PIN datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 3.3K OHM 5SIP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS INLINE SKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 500MW SOD123 datasheet.pdf