Vishay/Sprague 199D156X9035E6B1E3
199D156X9035E6B1E3 picture photo
Mfg. Part Number
199D156X9035E6B1E3
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 15UF 35V 10% RADIAL
Datasheet Download
199D156X9035E6B1E3.pdf
Availability of 199D156X9035E6B1E3
QUANTITY
199D156X9035E6B1E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 199D156X9035E6B1E3
Internal Part NumberEIS-199D156X9035E6B1E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTANTALEX® 199D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.339" Dia (8.60mm)
Height - Seated (Max)0.591" (15.00mm)
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
Manufacturer Size CodeE
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)199D156X9035E6B1E3
Related Links199D156X9, 199D156X9035E6B1E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
199D156X9035E6B1E3 Details Description
Related parts for 199D156X9035E6B1E3
FUSE AUTOMOTIVE 10A 32VDC BLADE datasheet.pdf
JUMPER-H1501TR/A3049L/H1501TR 5" datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 24V datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 447MA 350 MOHM SMD datasheet.pdf
DSUB 9 M CRIMP F0 CAD datasheet.pdf
SENSOR PRES 1PSI GAUG 5V DIP datasheet.pdf
Connector Socket 62 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 2.4A TO277A datasheet.pdf
CAP FILM 3.3NF 10% 250VDC AXIAL datasheet.pdf
TV 53C 53#20 PIN PLUG datasheet.pdf
FO C/A LC ORN MTRJ 50/125 ORN datasheet.pdf
114 dB, 192 kHz 6-Channel D/A Converter IC datasheet.pdf