Vishay/Sprague 199D156X9035E6B1E3
199D156X9035E6B1E3 picture photo
Mfg. Part Number
199D156X9035E6B1E3
Brief Description
CAP TANT 15UF 35V 10% RADIAL
Datasheet Download
199D156X9035E6B1E3.pdf
Availability of 199D156X9035E6B1E3
QUANTITY
199D156X9035E6B1E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 199D156X9035E6B1E3
Internal Part NumberEIS-199D156X9035E6B1E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package500
SeriesTANTALEX® 199D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.339" Dia (8.60mm)
Height - Seated (Max)0.591" (15.00mm)
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
Manufacturer Size CodeE
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)199D156X9035E6B1E3
Related Links199D156X9, 199D156X9035E6B1E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
199D156X9035E6B1E3 Details Description
Related parts for 199D156X9035E6B1E3
RES 2.05M OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 105 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 0.027 OHM 5% 1/2W 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 800MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC CLK SOURCE SER PROGR 28-QSOP datasheet.pdf
12P 2.5/.54 AMP-ULTREX REC HSG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
ANT OMNI STICK 8DBI N MALE datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
Crystal 30.7200MHz 30ppm 8pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES SMD 0.062 OHM 2W 2010 WIDE datasheet.pdf