Vishay/Sprague 199D224X0035A2V1E3
199D224X0035A2V1E3 picture photo
Mfg. Part Number
199D224X0035A2V1E3
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 0.22UF 35V 20% RADIAL
Datasheet Download
199D224X0035A2V1E3.pdf
Availability of 199D224X0035A2V1E3
QUANTITY
199D224X0035A2V1E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 199D224X0035A2V1E3
Internal Part NumberEIS-199D224X0035A2V1E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTANTALEX® 199D
PackagingBulk
Capacitance0.22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.173" Dia (4.40mm)
Height - Seated (Max)0.280" (7.11mm)
Lead Spacing0.100" (2.54mm)
Manufacturer Size CodeA
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)199D224X0035A2V1E3
Related Links199D224X0, 199D224X0035A2V1E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
199D224X0035A2V1E3 Details Description
Related parts for 199D224X0035A2V1E3
DESIGN SYS PWRVIEW/SIMUL 20K GAS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
LED AMBER/GRN DIFFUSED 1210 SMD datasheet.pdf
MCP2,8 BU-CONTACT EDS datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 108BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES 1.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 2COND 12AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 48V datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 5.5A 17 MOHM SMD datasheet.pdf