Vishay/Sprague 199D225X9016AXV1E3
199D225X9016AXV1E3 picture photo
Mfg. Part Number
199D225X9016AXV1E3
Brief Description
CAP TANT 2.2UF 16V 10% RADIAL
Datasheet Download
199D225X9016AXV1E3.pdf
Availability of 199D225X9016AXV1E3
QUANTITY
199D225X9016AXV1E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 199D225X9016AXV1E3
Internal Part NumberEIS-199D225X9016AXV1E3
SeriesTANTALEX® 199D
PackagingBulk
Capacitance2.2µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.173" Dia (4.40mm)
Height - Seated (Max)0.340" (8.64mm)
Lead Spacing0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)199D225X9016AXV1E3
Related Links199D225X9, 199D225X9016AXV1E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
199D225X9016AXV1E3 Details Description
Related parts for 199D225X9016AXV1E3
DIODE ZENER 15V 500MW SOD123 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit datasheet.pdf
FUSE CERM 10A 250VAC 125VDC 3AB datasheet.pdf
CONNECTION FOR INVERTED CONVERTR datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 4-SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 3 OHM 1206 datasheet.pdf
CONN HDR 61POS 0.200 T/H TIN datasheet.pdf
CONN HDR 12POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2.5A 8SOIC datasheet.pdf