Vishay/Sprague 199D225X9025A2A1E3
199D225X9025A2A1E3 picture photo
Mfg. Part Number
199D225X9025A2A1E3
Brief Description
CAP TANT 2.2UF 25V 10% RADIAL
Datasheet Download
199D225X9025A2A1E3.pdf
Availability of 199D225X9025A2A1E3
QUANTITY
199D225X9025A2A1E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 199D225X9025A2A1E3
Internal Part NumberEIS-199D225X9025A2A1E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package2,500
SeriesTANTALEX® 199D
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance2.2µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.173" Dia (4.40mm)
Height - Seated (Max)0.280" (7.11mm)
Lead Spacing0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)199D225X9025A2A1E3
Related Links199D225X9, 199D225X9025A2A1E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
199D225X9025A2A1E3 Details Description
Related parts for 199D225X9025A2A1E3
IC Z8 GP MCU 16K OTP 28SOIC datasheet.pdf
RES 866K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TRIMMER 20 OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
IC SRAM 2MBIT 45NS 32SOIC datasheet.pdf
IC 8-CH 10BIT SERIAL A/D 20TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 68 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 6.81K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE PIN datasheet.pdf
ROTARY NON-CONTACT ANALOG SENSOR datasheet.pdf
FIXED IND 18NH 170MA 810 MOHM datasheet.pdf