Vishay/Sprague 199D226X0016D6A1E3
199D226X0016D6A1E3 picture photo
Mfg. Part Number
199D226X0016D6A1E3
Brief Description
CAP TANT 22UF 16V 20% RADIAL
Datasheet Download
199D226X0016D6A1E3.pdf
Availability of 199D226X0016D6A1E3
QUANTITY
199D226X0016D6A1E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 199D226X0016D6A1E3
Internal Part NumberEIS-199D226X0016D6A1E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package1,000
SeriesTANTALEX® 199D
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated16V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max)0.498" (12.66mm)
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
Manufacturer Size CodeD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)199D226X0016D6A1E3
Related Links199D226X0, 199D226X0016D6A1E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
199D226X0016D6A1E3 Details Description
Related parts for 199D226X0016D6A1E3
TRANS PNP/N-CH 12V 500MA SOT-363 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 39PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
RES SMD 36 OHM 5% 1/2W 1206 datasheet.pdf
FUSE IND T-DELAY 4.5A 600VAC/DC datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CHOKE COM MODE QUAD 100UH 8P SMD datasheet.pdf
CAP CER 1UF 25V JB 0805 datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 10W DO213AA datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA2520 19MM WHT datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X6MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 43PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf