Vishay/Sprague 199D226X0025D6B1E3
199D226X0025D6B1E3 picture photo
Mfg. Part Number
199D226X0025D6B1E3
Brief Description
CAP TANT 22UF 25V 20% RADIAL
Datasheet Download
199D226X0025D6B1E3.pdf
Availability of 199D226X0025D6B1E3
QUANTITY
199D226X0025D6B1E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 199D226X0025D6B1E3
Internal Part NumberEIS-199D226X0025D6B1E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package1,000
SeriesTANTALEX® 199D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max)0.498" (12.66mm)
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
Manufacturer Size CodeD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)199D226X0025D6B1E3
Related Links199D226X0, 199D226X0025D6B1E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
199D226X0025D6B1E3 Details Description
Related parts for 199D226X0025D6B1E3
CONN SPRING CONT 02 POS .256 SMD datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
RES 154 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 100QFP datasheet.pdf
TRIMMER 25K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
DC/DC EIGHTH BRICK datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 1.5A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
3P 8C 2W VERT XCHD RIGHT WK datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.2KV 20A D2PAK datasheet.pdf
CBL REAR MNT 3POS PLUG-WIRE .5M datasheet.pdf