Vishay/Sprague 199D226X0025D6V1E3
199D226X0025D6V1E3 picture photo
Mfg. Part Number
199D226X0025D6V1E3
Brief Description
CAP TANT 22UF 25V 20% RADIAL
Datasheet Download
199D226X0025D6V1E3.pdf
Availability of 199D226X0025D6V1E3
QUANTITY
199D226X0025D6V1E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 199D226X0025D6V1E3
Internal Part NumberEIS-199D226X0025D6V1E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package500
SeriesTANTALEX® 199D
PackagingBulk
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max)0.498" (12.66mm)
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
Manufacturer Size CodeD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)199D226X0025D6V1E3
Related Links199D226X0, 199D226X0025D6V1E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
199D226X0025D6V1E3 Details Description
Related parts for 199D226X0025D6V1E3
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CAP CER 100PF 440VAC Y5S RADIAL datasheet.pdf
8368-3 ANVIL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 3 OHM 0804 datasheet.pdf
IC DAC 8BIT SPI/SRL 10TDFN datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 1.8V datasheet.pdf
BARRIER STRIP, MODIFIED datasheet.pdf
CYLINDER, AIR datasheet.pdf
CAP FILM 0.39UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf