Vishay/Sprague 199D226X0050F6V1E3
199D226X0050F6V1E3 picture photo
Mfg. Part Number
199D226X0050F6V1E3
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 22UF 50V 20% RADIAL
Datasheet Download
199D226X0050F6V1E3.pdf
Availability of 199D226X0050F6V1E3
QUANTITY
199D226X0050F6V1E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 199D226X0050F6V1E3
Internal Part NumberEIS-199D226X0050F6V1E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package100
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTANTALEX® 199D
PackagingBulk
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.378" Dia (9.60mm)
Height - Seated (Max)0.748" (19.00mm)
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
Manufacturer Size CodeF
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)199D226X0050F6V1E3
Related Links199D226X0, 199D226X0050F6V1E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
199D226X0050F6V1E3 Details Description
Related parts for 199D226X0050F6V1E3
IDC CABLE-AKN64A/ AE64G / X datasheet.pdf
RES SMD 82 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
DIODE PIN SWITCH 100V 1A SOT-323 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
CAP CER 820PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RES 5K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
CABLE TIE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156" datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS CABLE PIN datasheet.pdf
3 ROW BOX RECP 90 POS R/A datasheet.pdf