Vishay/Sprague 199D226X0050F6V1E3
199D226X0050F6V1E3 picture photo
Mfg. Part Number
199D226X0050F6V1E3
Brief Description
CAP TANT 22UF 50V 20% RADIAL
Datasheet Download
199D226X0050F6V1E3.pdf
Availability of 199D226X0050F6V1E3
QUANTITY
199D226X0050F6V1E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 199D226X0050F6V1E3
Internal Part NumberEIS-199D226X0050F6V1E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package100
SeriesTANTALEX® 199D
PackagingBulk
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.378" Dia (9.60mm)
Height - Seated (Max)0.748" (19.00mm)
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
Manufacturer Size CodeF
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)199D226X0050F6V1E3
Related Links199D226X0, 199D226X0050F6V1E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
199D226X0050F6V1E3 Details Description
Related parts for 199D226X0050F6V1E3
IC TEMP SENSOR SOT23-3 datasheet.pdf
RES SMD 549 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 7/16-20UNF 2B 4.5V datasheet.pdf
APPLICATOR DIE SET .240 CABLE datasheet.pdf
IC REG FLYBACK INV ISO 16MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.5A 6WSON datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 152 TYPE D 27POS datasheet.pdf
BERGSTIK SMT datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
KIT ADK TLS LP NO HW datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN 05VOUT datasheet.pdf