Vishay/Sprague 199D226X9016D6V1E3
199D226X9016D6V1E3 picture photo
Mfg. Part Number
199D226X9016D6V1E3
Brief Description
CAP TANT 22UF 16V 10% RADIAL
Datasheet Download
199D226X9016D6V1E3.pdf
Availability of 199D226X9016D6V1E3
QUANTITY
199D226X9016D6V1E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 199D226X9016D6V1E3
Internal Part NumberEIS-199D226X9016D6V1E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package500
SeriesTANTALEX® 199D
PackagingBulk
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max)0.498" (12.66mm)
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
Manufacturer Size CodeD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)199D226X9016D6V1E3
Related Links199D226X9, 199D226X9016D6V1E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
199D226X9016D6V1E3 Details Description
Related parts for 199D226X9016D6V1E3
IC REG LDO 2.85V 0.8A SOT223 datasheet.pdf
LED SS DUAL GRN/GRN DIFF PCB 5MM datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 datasheet.pdf
JFET N-CH 40V 0.625W TO92 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 100A DO205AA datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
POT 47K OHM 1/5W CARBON LINEAR datasheet.pdf
RES 1.96K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
XCEDE RIGHT 4PVH 6COL datasheet.pdf
IC PCI SW 16LANE 16PORT 324BGA datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf