Vishay/Sprague 199D226X9020D2V1E3
199D226X9020D2V1E3 picture photo
Mfg. Part Number
199D226X9020D2V1E3
Brief Description
CAP TANT 22UF 20V 10% RADIAL
Datasheet Download
199D226X9020D2V1E3.pdf
Availability of 199D226X9020D2V1E3
QUANTITY
199D226X9020D2V1E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 199D226X9020D2V1E3
Internal Part NumberEIS-199D226X9020D2V1E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package500
SeriesTANTALEX® 199D
PackagingBulk
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max)0.400" (10.16mm)
Lead Spacing0.100" (2.54mm)
Manufacturer Size CodeD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)199D226X9020D2V1E3
Related Links199D226X9, 199D226X9020D2V1E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
199D226X9020D2V1E3 Details Description
Related parts for 199D226X9020D2V1E3
CONN HEADER 94POS .100" DUAL TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .050 SLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 67A TO-247 datasheet.pdf
FIXED IND 6.8NH 700MA 110 MOHM datasheet.pdf
RES 147 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
SWITCH PB SPST-NO 0.125A 125V datasheet.pdf
CONN RECPT HOUSING 16POS datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 130MHZ RRO 8VSSOP datasheet.pdf
CABLE 4COND 25AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
CAP CER 11PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 1NF 3.5% 630VDC RAD datasheet.pdf