Vishay/Sprague 199D226X9025DXV1E3
199D226X9025DXV1E3 picture photo
Mfg. Part Number
199D226X9025DXV1E3
Brief Description
CAP TANT 22UF 25V 10% RADIAL
Datasheet Download
199D226X9025DXV1E3.pdf
Availability of 199D226X9025DXV1E3
QUANTITY
199D226X9025DXV1E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 199D226X9025DXV1E3
Internal Part NumberEIS-199D226X9025DXV1E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package500
SeriesTANTALEX® 199D
PackagingBulk
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max)0.460" (11.68mm)
Lead Spacing0.100" (2.54mm)
Manufacturer Size CodeD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)199D226X9025DXV1E3
Related Links199D226X9, 199D226X9025DXV1E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
199D226X9025DXV1E3 Details Description
Related parts for 199D226X9025DXV1E3
CONN FFC FPC TOP 14POS 1MM R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-36VIN 15VOUT datasheet.pdf
RELAY SSR CONTACT 48VDC 60A 15V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
FUSE 125V ALARM W/LENS 5A datasheet.pdf
CAP CER 82PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-5V 300MA 3W datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.5A 16TDFN datasheet.pdf
CAP CER 56PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf