Vishay/Sprague 199D335X9025B2V1E3
199D335X9025B2V1E3 picture photo
Mfg. Part Number
199D335X9025B2V1E3
Brief Description
CAP TANT 3.3UF 25V 10% RADIAL
Datasheet Download
199D335X9025B2V1E3.pdf
Availability of 199D335X9025B2V1E3
QUANTITY
199D335X9025B2V1E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 199D335X9025B2V1E3
Internal Part NumberEIS-199D335X9025B2V1E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package1,000
SeriesTANTALEX® 199D
PackagingBulk
Capacitance3.3µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)0.300" (7.62mm)
Lead Spacing0.100" (2.54mm)
Manufacturer Size CodeB
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)199D335X9025B2V1E3
Related Links199D335X9, 199D335X9025B2V1E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
199D335X9025B2V1E3 Details Description
Related parts for 199D335X9025B2V1E3
RES SMD 14.3K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 137K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC ADC 8-BIT HS 20-DIP datasheet.pdf
RES 121 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 375MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 10% 900VAC QC TER datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
DSUB CONTACT 09670008178 IN BAGS datasheet.pdf
CABLE datasheet.pdf
OSC MEMS CONFIGURABLE OUTPUT datasheet.pdf
HD 38999 187C 187#23 PIN RECP datasheet.pdf
450UF 35V 22.5X55 85C AXI datasheet.pdf