Vishay/Sprague 199D337X0003E6V1E3
199D337X0003E6V1E3 picture photo
Mfg. Part Number
199D337X0003E6V1E3
Brief Description
CAP TANT 330UF 3V 20% RADIAL
Datasheet Download
199D337X0003E6V1E3.pdf
Availability of 199D337X0003E6V1E3
QUANTITY
199D337X0003E6V1E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 199D337X0003E6V1E3
Internal Part NumberEIS-199D337X0003E6V1E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package100
SeriesTANTALEX® 199D
PackagingBulk
Capacitance330µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated3V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.339" Dia (8.60mm)
Height - Seated (Max)0.591" (15.00mm)
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
Manufacturer Size CodeE
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)199D337X0003E6V1E3
Related Links199D337X0, 199D337X0003E6V1E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
199D337X0003E6V1E3 Details Description
Related parts for 199D337X0003E6V1E3
CUS.HDR 2X13 datasheet.pdf
RES 110 OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf