Vishay/Sprague 199D474X9035A2V1E3
199D474X9035A2V1E3 picture photo
Mfg. Part Number
199D474X9035A2V1E3
Brief Description
CAP TANT 0.47UF 35V 10% RADIAL
Datasheet Download
199D474X9035A2V1E3.pdf
Availability of 199D474X9035A2V1E3
QUANTITY
199D474X9035A2V1E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 199D474X9035A2V1E3
Internal Part NumberEIS-199D474X9035A2V1E3
SeriesTANTALEX® 199D
PackagingBulk
Capacitance0.47µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.173" Dia (4.40mm)
Height - Seated (Max)0.280" (7.11mm)
Lead Spacing0.100" (2.54mm)
Manufacturer Size CodeA
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)199D474X9035A2V1E3
Related Links199D474X9, 199D474X9035A2V1E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
199D474X9035A2V1E3 Details Description
Related parts for 199D474X9035A2V1E3
CONN RECPT 80POS .050" SMT DUAL datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.25A 8SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 0.5MM 60POS SMD datasheet.pdf
IC BUFF/DVR 16BIT N-INV 48TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
SL PMC WTOW SR MODBRNCH 3POS datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
SURGE PROTECTION datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf
MICRO 15C P 36" YEL FLOAT datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.3A datasheet.pdf