Vishay/Sprague 199D475X0025B1V1E3
199D475X0025B1V1E3 picture photo
Mfg. Part Number
199D475X0025B1V1E3
Brief Description
CAP TANT 4.7UF 25V 20% RADIAL
Datasheet Download
199D475X0025B1V1E3.pdf
Availability of 199D475X0025B1V1E3
QUANTITY
199D475X0025B1V1E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 199D475X0025B1V1E3
Internal Part NumberEIS-199D475X0025B1V1E3
SeriesTANTALEX® 199D
PackagingBulk
Capacitance4.7µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)0.300" (7.62mm)
Lead Spacing0.100" (2.54mm)
Manufacturer Size CodeB
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)199D475X0025B1V1E3
Related Links199D475X0, 199D475X0025B1V1E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
199D475X0025B1V1E3 Details Description
Related parts for 199D475X0025B1V1E3
RES SMD 45.3 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TRIMMER 10 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .050 DIP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
TVS DIODE 6.4VWM 11.3VC DO220AA datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 180V 3W DO216AA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
IC DDR2 SDRAM 72MB 165BGA datasheet.pdf
CAP CER 68PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf