Vishay/Sprague 199D685X9020C1V1E3
199D685X9020C1V1E3 picture photo
Mfg. Part Number
199D685X9020C1V1E3
Brief Description
CAP TANT 6.8UF 20V 10% RADIAL
Datasheet Download
199D685X9020C1V1E3.pdf
Availability of 199D685X9020C1V1E3
QUANTITY
199D685X9020C1V1E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 199D685X9020C1V1E3
Internal Part NumberEIS-199D685X9020C1V1E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package500
SeriesTANTALEX® 199D
PackagingBulk
Capacitance6.8µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.217" Dia (5.50mm)
Height - Seated (Max)0.360" (9.14mm)
Lead Spacing0.100" (2.54mm)
Manufacturer Size CodeC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)199D685X9020C1V1E3
Related Links199D685X9, 199D685X9020C1V1E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
199D685X9020C1V1E3 Details Description
Related parts for 199D685X9020C1V1E3
IC REG LDO 15V 0.5A TO252-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 150PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CAP CER 680PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONTROL TEMP ANALOG/REL OUT 24V datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 850MA 450 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
UMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 12.4K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 64POS T/H datasheet.pdf