Vishay/Sprague 199D685X96R3A1V1E3
199D685X96R3A1V1E3 picture photo
Mfg. Part Number
199D685X96R3A1V1E3
Brief Description
CAP TANT 6.8UF 6.3V 10% RADIAL
Datasheet Download
199D685X96R3A1V1E3.pdf
Availability of 199D685X96R3A1V1E3
QUANTITY
199D685X96R3A1V1E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 199D685X96R3A1V1E3
Internal Part NumberEIS-199D685X96R3A1V1E3
SeriesTANTALEX® 199D
PackagingBulk
Capacitance6.8µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.173" Dia (4.40mm)
Height - Seated (Max)0.280" (7.11mm)
Lead Spacing0.100" (2.54mm)
Manufacturer Size CodeA
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)199D685X96R3A1V1E3
Related Links199D685X9, 199D685X96R3A1V1E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
199D685X96R3A1V1E3 Details Description
Related parts for 199D685X96R3A1V1E3
RES ARRAY 8 RES 390 OHM 2512 datasheet.pdf
RES 43 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
RES 95 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONDUCTOR MARKER CLI C 1-3 datasheet.pdf
DISPLAY 7-SEG. 7MM GREEN C.A.4 datasheet.pdf
Connector Socket 42 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 36VA THRU HOLE datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf